Психологічна підтримка

Дата: 11 вересня 2023 о 20:51, Оновлено 11 жовтня 2023 о 10:18

Нормативно-правова документація

Професійний стандарт за професією "Практичний психолог закладу освіти"

Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах  воєнного стану в  Україні (Лист МОН від 29.03.2022 № 1/3737-22)

МОН. Психологічне здоров’я: як справлятися з хвилюванням та емоційними «гойдалками»?

Лист ІМЗО від 04.12.2020 № 22.1/10-2496 "Про методичні рекомендації щодо проведення профорієнтаційної роботи в закладах загальної середньої освіти"

Лист МОН від 14.08.2020 № 1/9-436 "Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)"

Лист МОН від 16.06.2020 № 1/9-328 "Щодо методичних рекомендацій з організації психолого-педагогічного консиліуму для проведення повторної комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини"

Лист МОН від 24.07.2019 № 1/9-477 "Про типову документацію працівників психологічної служби у системі освіти України"

Лист ІМЗО від 30.10.2018 № 1/9-656 "Про перелік діагностичних методик щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей"

Лист МОН від 05.09.2018 № 1/9-529 "Про документацію працівників психологічної служби у системі освіти України"

Наказ МОН від 31.05.2018 № 555 "Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів "Нові технології у новій школі"

Наказ МОН від 22.05.2018 № 509 "Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти України"

Лист МОН від 18.05.2018 № 1/11-5480 "Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству"

Наказ МОН України від 03.07.2017 № 948 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 липня 2017 року за № 930/30798) "Про внесення змін деяких наказів Міністерства освіти і науки України і Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України"

Наказ МОН від 02.03.2017 № 334 "Про унормування діяльності психологічної служби системи освіти"

Лист МОНмолодьспорту від 04.07.2012 № 1/9-488 "Щодо організації та проведення "години психолога" у загальноосвітніх навчальних закладах"

Підтримка "Поруч" https://grcprpp.gov.ua/pidtrimka-poruch-08-07-12-20-05-2022/

ВЕБ-ресурси

Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти

Онлайн-курс "Реальне навчання"

Онлайн-курс про вчителювання під час кризи "Сміливі навчати"

Спільно до Навчання. Платформа для вчителів стосовно навчання під час воєнного стану

Інформаційний ресурс EMPATIA.PRO

Сайт для батьків та дитячих психологів "Дитячий психолог"

Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї"

Всеукраїнський проєкт профорієнтації та побудови кар'єри

Незалежний волонтерський проект "Моя дитина"

Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?"

Психологічний центр "Без паніки"

Facebook сторінка групи "Практичний психолог"

Журнал "Психологічні перспективи"

Корисні матеріали

Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні

Розмови про війну: питання та відповіді про війну для батьків та опікунів дітей та підлітків (МОН)

Психологічний супровід та соціально-педагогічна робота: матеріали для використання в роботі під час воєнних дій (ІМЗО)

Інформаційні ресурси по темі психологічної допомоги в час війни (Коло сім'ї)

Як встановити контакт з дитиною, що пережила травматичний досвід: поради для волонтерів та представників приймаючої сторони (UNISEF)

Чим зайняти дитину у сховищі? (Освіторія)

Як допомогти дитині зняти стрес? Вправи на рослаблення від ЦГС (Українська правда)

Важливі навички в періоди стресу: ілюстроване видання (World Health Organization)

Як впоратися з тривогою та панікою. Поради психологині Світлани Ройз

У співчутті, на відміну від жалості, є повага до сили людини: як підтримати дітей, що втратили близьких (Світлана Ройз)

Казка-тест Луїзи Дюсс "Пташеня" (Дитячий психолог)

Групова та індивідуальна робота з дітьми – переселенцями: ефективні методи підтримки (Ж.О.Воловодівська)

"Мінна безпека не без ПЕКа": Посібник для дітей про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами (1 частина)

Турбота про психологічне здоров'я дітей в умовах війни із застосуванням практик арттерапії

Рекомендація "Нормалізація власного емоційного стану"

Збірник з аналізу випадків (кейсів) надання першої психологічної допомоги

Коли світ на межі змін: teaching English in wartime

Корисне відео

Анімаційний ролик "Як говорити з дитиною про війну. 7 порад від психологів"

Психологічні поради від Світлани Ройз "Для тих, хто зараз в дорозі, хто емігрує, хто покинув свої міста"

Психологічна турбота від Світлани Ройз "Якщо батько чи мати захищає Україну"

Вікно толерантності (Augeo Fundation)

Реакції на кризові ситуації, психологічно-соціальна підтримка та адаптація у школі (The European Wergeland Centre)

Сирена  моя помічниця. Що таке сигнал повітряної тривоги та як поводитися (Filancy Support Ukraine)

"Добро завжди перемагає" 1 cерія (1+1 Media)

"Добро завжди перемагає" 2 серія (1+1 Media)
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.